Worksol Artykuły - Worksol

Artykuły

13 kwietnia 2018

Rekrutacja pracowników ze Wschodu do branży IT

Rekrutacja pracowników ze Wschodu do branży IT to jedyne wyjście na braki kadrowe na polskim rynku pracy. Dlatego napływ pracowników wysoko wykwalifikowanych ze Wschodu nie ominął również branży IT. Programiści, graficy i wiele innych specjalistów IT wraz z rzeszą pracowników budowlanych oraz sezonowych z Ukrainy, zaczęli napływać do Polski. Powszechnie uważa się że w takich krajach jak; Ukraina, Białoruś czy Rosja można można znaleźć bardzo dobrych specjalistów z branży IT. 

Czytaj dalej

23 marca 2018

Zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE

Zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE uprawnia cudzoziemców do stałego pobytu w Polsce. Wnioskować o niego mogą osoby, które posiadają nieprzerwalny pobyt w naszym kraju od co najmniej 5 lat. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które pracowały w Polsce i chcą osiedlić się tu na stałe, a nie posiadają pochodzenie polskiego.

Czytaj dalej

23 marca 2018

Zezwolenie na pobyt stały – karta stałego pobytu

Zezwolenie na pobyt stały – karta stałego pobytu wydaje się cudzoziemcom, którzy chcą osiedlić się w Polsce na stałe. Pojęcie karty stałego pobytu mylone jest często z innym statusem pobytowy takim jak rezydent długoterminowy UE. W niniejszym artykule opiszemy szczegółowo procedurę uzyskania zezwolenia na pobyt stały oraz to, kto może się o niego ubiegać.

Czytaj dalej

23 marca 2018

Zezwolenie na pracę typu A (wojewódzkie)

Zezwolenie na pracę to dokument, który uprawnia cudzoziemca do podjęcia legalnej pracy w Polsce pod warunkiem posiadania przez cudzoziemca wizy lub zezwolenia na pobyt czasowy pozwalającego na przebywanie w Polsce pracy. Przy uzyskiwaniu zezwolenie na pracę należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż niektóre urzędy wojewódzkie wydaję w terminie 4-6 miesięcy od daty złożenia kompletnego wniosku.

Czytaj dalej

23 marca 2018

Oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi

Jest to podstawowy dokument legalizujący pracę cudzoziemca w polskich przedsiębiorcach. 90% pracodawców zaczyna zatrudniać obcokrajowców składając właśnie wspomniane oświadczenie do Urzędu Pracy. W 2017 roku wydano ponad 1,5 mln oświadczeń w całej Polsce. Z nowym rokiem wprowadzono wiele zmian w procedurze uzyskiwania tego pozwolenia na pracę. Pracodawco, oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi to najważniejszy dokument przy zatrudnianiu cudzoziemców

Czytaj dalej

23 marca 2018

Karta pobytu czasowego – zezwolenie na pobyt czasowy

Karta pobytu czasowego – zezwolenie na pobyt czasowy, jest najbardziej popularnym wnioskiem o przedłużenie pobytu w Polsce, składanym przez cudzoziemców. Podstaw pobytu czasowego może być wiele, najbardziej popularnym wśród nich jest oczywiście praca, która stanowi dominującą większość składanych wniosków. W niniejszym artykule opisane jest w sposób, naszym zdaniem, wyczerpujący skomplikowany temat uzyskiwania zezwolenia na pobyt czasowy

Czytaj dalej
Czytaj więcej

Szanowny Kliencie, w czym możemy Tobie pomóc? Wybierz interesujący Ci temat:

Szukasz pracy ?

W naszej bazie dany znajduje się aktualnie 646 ofert pracy na terytorium Polski.

Пропозиції роботи українською мовою знайдеш   тут

Предложения работы на русском языке найдешь   здесь

icon_firstPrzeglądaj oferty pracy

Szukasz pracowników?

Dysponujemy bazą  ponad 1 200 CV zagranicznych pracowników w każdej specjalności

icon_twoDodaj ofertę pracy

Masz pytania ?

faceCzat online telZamów rozmowę personKontakt bezpośredni