Kiedy warto podać dokumnety na kartę pobytu

Uzyskanie Karty pobytu dla cudzoziemca to najważniejsza czynność jaka stoi przed pracodawcą oraz parownikiem, aby umożliwić im kontynuację pracy i współpracy. Niestety z racji ogromnego wzrostu ilości spraw prowadzonych przez urzędy wojewódzkie, czas postępowania znacznie się wydłużył. W wielu województwach wynosi on już nawet 8 miesięcy, choć są miejsca gdzie sprawę można załatwić w 3 miesiące. Aktualnie 90 % spraw dotyczy pracowników z Ukrainy, którzy najczęściej ubiegają się o karty pobytu.

    Pracodawco pamiętaj zatem, że jeśli chcesz zatrzymać pracownika u siebie w firmie tu tuż po zatrudnieniu go na podstawie oświadczenie o zamiarze powierzenia wykonywania pracy z Urzędu Pracy, pilnie składaj wniosek o zezwolenie na zamieszkanie na pracę (kartę pobytu). Dzięki temu długość postępowania nie wyeliminuje pracownika z Ukrainy z pracy w Twojej firmie.

    Urzędy Wojewódzkie stale starają się zwiększyć swoje ,,moce przerobowe” jednak, jest to naszym zdaniem stanowczo nie wystarczające. Uzyskanie karty pobytu dla Ukraińca to dziś nie łatwa sprawa, często wiążąca się z przewlekłym postępowaniem oraz problemami z administracją publiczną.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress