Kolejna grupa pracowników z Filipin podjęła pracę we Wrocławiu - Worksol
Kolejna grupa pracowników z Filipin podjęła pracę we Wrocławiu

Kolejna grupa pracowników z Filipin podjęła pracę we Wrocławiu

10 września 2021

Kolejnych pięć osób z Filipin znalazło pracę za pośrednictwem Worksol Group. Klient do którego trafiła ta wspaniała, uśmiechnięta załoga to sieć restauracji orientalnych. Restauracje znajdują się w największych galeriach Polski, m in. we Wrocławiu to Galeria Magnolia Park, Galeria Dominikańska, Galeria Wroclavia.

Worksol Group zawsze z przyjemnością i zaangażowaniem zapewnia pracownikom wsparcie w zakresie wszelkich czynności związanych z legalizacja pobytu i pracy, transferu, zakwaterowania itp.

Zapewniliśmy pracowników odzieżą roboczą, pomogliśmy im uzyskać PESEL, znaleźliśmy dla nich wygodne mieszkania blisko miejsc pracy, okazaliśmy wsparcie w zakresie badań lekarskich i uzyskania książeczki zdrowia, niezbędnej w przypadku pracy z żywnością.

Pracownicy z Filipin coraz częściej wybierają Polskę

Pracownicy z Filipin wybierają Polskę za stabilność i stosunkowo niskie koszty utrzymania oraz inne zalety. Najważniejsze to:

  • Polska jest częścią UE
  • Ceny wyżywienia i zakwaterowania są w Polsce stosunkowo niskie w porównaniu z Europą Zachodnią, w tym samym czasie pensje są dość atrakcyjne
  • W Polsce pracownicy z Azji mogą uzyskać zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego z perspektywą pobytu na stałe (na zawsze)

Co przyciąga pracowników z Azji do Wrocławia?

Wrocław to duże europejskie miasto liczące około 700 000 mieszkańców, które wraz z aglomeracją liczy ponad 1 milion mieszkańców. To jedno z najlepiej rozwiniętych miast w Polsce oraz jedno z pięciu największych miast w Polsce.

W większości miejsc publicznych we Wrocławiu ludzie mówią po angielsku, co jest szczególnie ważne dla pracowników z Filipin, dla których angielski jest językiem państwowym i posługują się nim od mała.

Wrocław jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, turystycznym, kulturalnym i edukacyjnym Polski, ma wielkie dziedzictwo kulturowe, łącząc klasyczną europejską architekturę z nowoczesnymi budynkami w stylu high-tech. Wrocław posiada jeden z najlepszych ogrodów zoologicznych w Europie, duży park wodny, wiele parków, restauracji oraz terenów rekreacyjnych. Miłośnicy rowerów we Wrocławiu również mają wiele wspaniałych możliwości – miasto posiada bardzo dobrze rozwiniętą sieć ścieżek i dróg rowerowych.

We Wrocławiu regularnie odbywają się różnego rodzaju festiwale, szkolenia, konkursy, maratony i zawody.

Wrocław posiada bardzo rozwiniętą komunikację miejską – tramwaje, autobusy miejskie. Przybywających z zagranicy i innych miast Polski gości wita Międzynarodowy Port Lotniczy Wrocław, Dworzec Główny PKP „Wrocław Główny” lub nowoczesny dworzec autobusowy w Centrum Handlowym „Wroclavia”.

Wrocław posiada wiele supermarketów, kilka dużych centrów handlowych ze znanymi na całym świecie markowymi sklepami odzieżowymi, obuwia, kosmetyków, restauracjami, kawiarniami, centrami fitness, miejscami do wypoczynku itp.

Te wszystkie atuty przyciągają jak magnes pracowników z Azji do Wrocławia. Jednak żeby zorganizować przyjazd, legalny pobyt oraz pracę dla takich pracowników i uniknąć problemów zawsze warto korzystać z usług profesjonalistów. W Worksol GROUP znamy się na tym najlepiej ponieważ zatrudniamy obcokrajowców od 2009 roku.

Naszą szeroką wiedze i profesjonalizm potwierdzają liczne pozytywne referencje naszych klientów.

Nasze własne mocy przerobowe łącznie z dużą siecią partnerską pozwalają szybko znaleźć pracowników z Azji dla każdej branży w dowolnych ilościach.

Zalety pracowników z Filipin

Pracownik z Filipin to brak rotacji! Dlaczego? Pracownicy z Azji celowo trafiają na konkretne stanowisko, zgodnie ze swoimi umiejętnościami zawodowymi, zdolnościami i pragnieniami.

Niuanse legalnego zatrudnienia pracowników z Azji pozwalają im pracować na określonym wcześniej stanowisku u konkretnego pracodawcy, więc decyzję o pracę w Polsce taka osoba podejmuje z góry, ważąc wszystkie plusy i minusy.

Pracownicy z Azji dostają wizy minimalnie na rok i w 95% przypadków wyrażają chęć pozostania na kolejne lata. A co może być lepszego dla pracodawcy jak stabilny pracownik?

Pracownicy z Filipin zyskują coraz większą popularność wśród polskich pracodawców ze względu na swoją pracowitość, życzliwość i umiejętność pracy w zespole. O ile wcześniej polskim pracodawcom trzeba było wyjaśnić korzyści pracowników z Filipin, to dziś sami pracodawcy poszukują pracowników z tego odległego kraju. Bądź w trendzie rynku pracy i już dziś znajdź z naszą pomocą swoich stabilnych pracowników z Azji!

Poszukujesz pracowników z Azji? Napisz do nas na biuro@workosl.pl lub zadzwoń już teraz +48 606 401 731 !

 

Autor: S. Budim

Masz pytanie?