Outsourcing usług (kadr) - jest atrakcyjną formą pozyskania personelu

Outsourcing usług – kadr

Outsourcing usług (kadr) to powierzenie zewnętrznej firmie zadań za które bierze to ona pełną odpowiedzialność i jest rozliczana z efektu wykonanej pracy. Taki rodzaj współpracy oparty jest o postanowienia kodeksu cywilnego a personel usługobiorcy podlega nadzorowi o kontroli tylko ze strony Agencji Pracy

 

Niektóre agencje pracy specjalizują się wykonywaniu pewnego rodzaju usług, które świadczą na terenie siedziby sowich klientów. Lub w miejscu prowadzonych przez nich prac. W przypadku naszej agencji są to usługi spawalnicze, ślusarsko-monterskie oraz budownictwo drogowe.

 

Agencja pracy jest usługobiorcą – podwykonawcą dla swojego klienta

 

W takim przypadku podpisywana jest umowa pomiędzy agencją a jej klientem. Klient zleca agencji pracy określone procesy produkcyjne lub inne za które to odpowiada i do których wykonania deleguje swój personel. W takim przypadku nie ma żadnej podległości pomiędzy pracownikami agencji pracy a klientem. Również w takim przypadku nie obowiązuje regulamin pracy oraz wynagradzania usługodawcy. Brak jest nadzoru i kierownictwa nad pracownikami agencji ze strony klienta. Wynagrodzenie jakie oferuje agencja swojemu personelowi. W tym przypadku jest jej wewnętrzną decyzją agencji na którą nie ma wpływu jej klient. W opisanym przypadku agencja pracy staje się de facto podwykonawcą lub usługobiorcą wobec swojego klienta.

 

Zagrożeniem w przypadku współpracy w ramach Outsourcing usług jest kontrola inspekcji pracy, która może przekwalifikować świadczoną usługę na pracę tymczasową. Udowadniając podległość personelu agencji, kierownictwu u klienta oraz fikcyjną odpowiedzialność za procesy produkcyjne lub inne czynności.

 

Tylko klienci z  wybranych branż mogą podjąć współpracę w ramach outsourcingu usług

 

Outsourcing wymaga wymaga szczegółowego ustalenia z klientem możliwości jego zastosowania. Nasza firma specjalizuje się tylko w określonych branżach dla których dysponuje odpowiednimi personelem kierowniczym gotowym wziąć na siebie pełną odpowiedzialność za powierzone zadania. W takim przypadku agencja wyposaża swój personel w narzędzia, odzież roboczą potrzebne do wykonywania pracy.

 

Inne, wspólne zasady współpracy w ramach Pracy Tymczasowej i Outsourcingu usług:

  • Agencja pracy wyszukuje pracowników wg. kryteriów przekazanych przez klienta za pośrednictwem kwestionariusza pracodawcy.
  • Agencja Pracy jest pracodawcą dla wynajmowanego personelu – odpowiada za obsługę kadrowo/płacową.
  • Również Agencja Pracy wypłaca wynagrodzenie wynajmowanemu personelowi.
  • Najważniejsze, że Agencja Pracy odprowadza składki na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne oraz zaliczkę na podatek dochodowy wynajmowanego personelu.
  • Agencja Pracy wyszukuje, zakwaterowuje i opłaca mieszkanie dla pracownika – opcjonalnie.
  • Agencja Pracy wystawia fakturę VAT za usługi na rzecz swoje klienta. Jest to iloczynem liczby godzin przepracowanych przez pracownika i stawki godzinowej lub akordowej.

Outsourcing usług nie zawsze jest możliwy do zastosowania

 

Outsourcing usług nie zawsze jest możliwy do zrealizowania u klienta. Dlatego ważna jest analiza możliwości współpracy pomiędzy agencją pracy, a jej klientem. Również bardzo ważne jest aby współpracować z agencją pracy, która zna aktualny stan prawny w dziedzinie wynajmu personelu i doradzi klientowi taką formę współpracy, która nie narazi go na sankcje.

Naciśnij, żeby przeczytać referencji od naszych stałych klientów. 

Poszukujesz pracy?

W naszej bazie mamy wiele atrakcyjnych ofert pracy z Polski i zagranicy. W każdym miesiącu podpisujemy dziesiątki umów rekrutacyjny z polskimi firmami

Aktualne oferty pracy znajdują się tutaj

icon_firstPrzeglądaj oferty pracy

Szukasz pracowników?

Mamy setki kandydatów gotowych do pracy w najbliższym czasie. Nasza Agencja dostarcza ponad 100 pracowników miesięcznie do polskich pracodawców. Realizujemy zlecenia rekrutacyjne dotyczące specjalistów jak i pracowników niewykwalifikowanych

icon_twoDodaj ofertę pracy

Masz pytania ?

telZamów rozmowę personKontakt bezpośredni