Pracownicy z Kolumbii

Jako Worksol przygotowaliśmy dla pracodawców ofertę rekrutacji pracowników z Kolumbii. W 2024 założyliśmy własne biuro w Kolumbii dla jeszcze łatwiejszej rekrutacji Kolumbijczyków które chcą pracować w Polsce. Pracownicy z Kolumbii należą do najbardziej cenionych w całej Ameryce Południowej i Środkowej. Są nie tylko pracowici i sumienni, ale także bardzo otwarci. Dzięki temu bez trudu adaptują się do nowych warunków zatrudnienia oraz odnajdują na wielu stanowiskach. Często posiadają wysokie kwalifikacje. Z Worksol rekrutacja pracownika z Kolumbii będzie skuteczna i sprawna. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Worksol posiada własne biuro w Kolumbii

Rekruter Gustavo Soto, Worksol, rekrutacja pracowników z Kolumbii Dla szybkiej i sprawnej rekrutacji pracowników z Kolumbii otworzyliśmy własne biuro w Kolumbii. To już nasze 3 własne biuro za granicą i 7 ogółem. Na zdjęciu prosimy zapoznać zię z Gustavo Soto. To on w Worksolu rekrutuje największą ilość pracowników z Kolumbii oraz innych krajów Ameryki Południowej. Jest dyrektorem opecacyjnym biura w Kolumbii, a do tego często bywa w Polsce, i wtedy pracuje z naszego biura w Warszawie. Dwie stolicy, dwa kraje, a wszystko dlatego żeby dostarczyć najlepszych pracowników z Kolumbii na potrzeby polskiej gospodarki i naszych wysoko cenionych klientów.

W Worksol pracują rekruterzy z Kolumbii

Oprócz Gustavo Soto, o którym wspominaliśmy już wcześniej, w naszych licznych biurach też pracują rekruterzy z Kolumbii. Dlaczego? Pracując od 2009 roku, w Worksol doskonale wiemy, jak ważne jest poznanie specyfiki mentalności kandydata z odpowiedniego kraju. Jest to bardzo ważne, ponieważ walczymy o dostarczanie naszym kontrahentom wysokiej jakości kandydatów. Jakość oznacza między innymi niski procent rotacji pracowników. A kto zna mentalność lepiej niż rodak, prawda? Akurat dlatego w Worksol pracują rekruterzy z Kolumbii. W naszym biurze w Katowicach pracuje rekruter Diego Largo. W innym naszym biurze, ale już w Dubaju (tak, w ZEA też mamy własne biuro od 2021 r.) mamy 2 rekruterek z Kolumbii, które skutecznie poszukują kandydatów z Kolumbii oraz innych krajów Ameryki Łacińskiej, są to Katherine Ortiz oraz Lina Maria Diaz Almado. W biurze w stolicy Kolumbii Bogocie mamy 2 rekruterów, a już wcześniej wspomniany Gustavo Soto pracuje na 2 biura - w Kolumbii oraz w naszym biurze w Warszawie. Oprócz tego, w naszym biurze w Kępnie mamy hiszpańskojęzyczną koordynatorkę Judytę Uruską, która ma za plecami studia akademickie w dziedzinie języka hiszpańskiego, a w biurze we Wrocławiu hiszpańskojęzyczną koordynatorkę Magdalenę Marusiak, która 11 lat mieszkała w Hiszpanii. Więc solidnie podchodzimy do tego co robimy a nasi klienci mogą liczyć na rzetelną i porządną współpracę.

Pracownicy z Kolumbii mogą przyjechać szybko bo mają ruch bezwizowy

Szybkość znalezienia pracownika jest jedną z kwestii, na których najbardziej zależy polskim pracodawcom. Polscy pracodawcy są przyzwyczajeni do tego, że kiedyś pracowników np. z Ukrainy można było zatrudnić w kilka dni, ale od tego czasu rynek pracy bardzo się zmienił. Co z tego, że pracownicy np. z Azji też są dobrymi specjalistami, jak trzeba na nich czekać pół roku, a czasem nawet dłużej? I tu właśnie wkraczają Kolumbijczycy. Kolumbia ma ruch bezwizowy z Unią Europejską, więc czas rekrutacji takiego kandydata jest znacznie szybszy.

Ile czasu mija od rekrutacji do przyjazdu pracownika z Kolumbii?

W Worksol staramy się robić wszystko tak szybko, jak to możliwe. Gdy tylko pracownik z Kolumbii zdecyduje się przyjechać pracować wybierjąc jedną z ofert naszych klientów, natychmiast ubiegamy się o zezwolenie na pracę, którego uzyskanie zajmuje obecnie średnio 2 tygodnie. W tym czasie pracownik z Kolumbii kupuje bilet lotniczy i przylatuje do Polski, gdzie już na lotnisku spotkają go koordynatorzy Worksol, a dalej taki pracownik też z nasą pomocą zostaje zakwaterowany i dosłownie za kilka dni może rozpocząć pracę.

Worksol pomógł znałeźć pracowników dla opolskiej firmy a za miesiąc firmy po sąsiedztwu już chcieli zatrudnić Kolumbijczyków

Wunajem pracowników z Kolumbii - monterzy z Kolumbii dostarczone przez Worksol na zakładzie pracy Pozyskaliśmy 25 pracowników z Kolumbii dla opolskiej firmy HFG Polska Sp. z o.o., która jest częścią grupy Heerema. Nawiasem mówiąc, dzięki Worksol kontrakt tej firmy został zrealizowany na czas, ponieważ szybko zapewniliśmy odpowiednią liczbę wykwalifikowanych pracowników z Kolumbii. Pracodawca był tak zadowolony z jakości monterów i spawaczy z Kolumbii, że dobre wieści o pracownikach z tego odległego kraju Ameryki Łacińskiej szybko rozeszły się po okolicy. No i za niedługo zakład Kelvion sp. z.o.o. sąsiadujący z HFG Polska Sp. z o.o., produkujący wymienniki ciepła, również rozpoczął współpracę z Worksol Group.  Zakres ten sam - pozyskiwanie monterów i spawaczy z Kolumbii. W Worksol niezmiernie cieszymy się że skutecznie możemy pomagać rozwijać się polskim przedsiębiorstwam.

Jak zatrudnić pracownika z Kolumbii?

Wymaga to odpowiedniego przygotowania. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim aspekty prawne. W przypadku Kolumbijczyków niezbędne jest zalegalizowanie ich pobytu i zatrudnienia w Polsce. Jest to możliwe zarówno w przypadku pracy stałej, jak i tymczasowej. Pracodawca musi spełnić szereg procedur, aby sprawnie przejść przez ten proces. Na szczęście nie musisz wiedzieć tego, jak zatrudnić pracownika z Kolumbii. Wszystko dlatego, że za cały proces odpowiadać będą specjaliści Worksol. Na bazie wieloletniego doświadczenia jesteśmy w stanie odpowiednio dobrać specjalistów, a także płynnie przejść przez całą procedurę. Dzięki temu Kolumbijczycy szybko zasilą szeregi Twojej firmy i przyczynią się do wzrostu Twojego biznesu.

Dlaczego warto postawić na zatrudnienie Kolumbijczyków?

Za Kolumbijczykami przemawia wiele aspektów. Przede wszystkim są oni bardzo pracowici i sumienni. Kolejnym atutem jest to, że przywiązują się do miejsca zatrudnienia i cenią sobie bezpieczeństwo i stabilizację. Dzięki temu pracodawca zyskuje większą pewność w kontekście zatrudnionej kadry. Cenią sobie aspekty rodzinne, co przekłada się na szacunek wobec pracodawcy i współpracowników. Mogą pracować fizycznie i są wytrzymali w tym zakresie. Na rynku kolumbijskim bez problemu można znaleźć również wykwalifikowanych kandydatów. Jako Worksol wspieramy Cię nie tylko w procesie rekrutacji, ale także aklimatyzacji pracowników w Polsce. Oferujemy pomoc hiszpańskojęzycznego koordynatora, dzięki czemu niweluje się barierę językową. Jeżeli chcesz zwiększyć efektywność biznesu przy jednoczesnej redukcji kosztów jego prowadzenia, to pracownicy z Ameryki Południowej będą dobrym wyborem. Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami Worksol w tym zakresie ich zatrudnienia i obsługi.

    Złóż zapotrzebowanie na personel/usługi

    Dane kontaktowe osoby składającej zapytanie
    * Pola wymagane

    Zaufali nam