Ozdrowieńcy COVID w Polsce będą mogli uzyskać wewnętrzne zaświadczenie o wyzdrowieniu - Worksol
Ozdrowieńcy COVID w Polsce będą mogli uzyskać wewnętrzne zaświadczenie o wyzdrowieniu

Ozdrowieńcy COVID w Polsce będą mogli uzyskać wewnętrzne zaświadczenie o wyzdrowieniu

21 lutego 2022

11 lutego pojawiła się oficjalna informacja, że ​​w Polsce powstanie nowa instytucja medyczna – zaświadczenie o powrocie do zdrowia. Umożliwi to ozdrowieńcom uzyskanie certyfikatu wewnętrznego, podobnego do tzw. certyfikatu covidowego.

Chory będzie mógł bezpłatnie wykonać szybki test antygenowy, nawet w aptekach znajdujących się na liście certyfikowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Pozytywny wynik testu (wskazujący na chorobę osoby) zostanie odnotowany w systemie informatycznym Ministerstwa Zdrowia.

W ciągu 11 dni (według niektórych informacji – 8 dni) informacje trafią do specjalnej bazy danych Ministerstwa Zdrowia. Na podstawie tych danych osoba będzie mogła uzyskać elektroniczny certyfikat, który będzie ważny tylko w Polsce.

OSTRZEŻENIE! Zaświadczenie NIE daje prawa do przekroczenia granicy w przeciwieństwie do „standardowego” certyfikatu covidowego, który mogą uzyskać ozdrowieńcy; osoby zaszczepione; lub osoby po uzyskaniu negatywnego wyniku testu PCR w ciągu ostatnich 72 godzin.

Osoby posiadające takie zaświadczenie nie będą podlegały ograniczeniom, jakie istnieją w Polsce ze względu na epidemię.

Jesteś pracodawcą i potrzebujesz pomocy w znalezieniu pracowników z Azji, Wschodu, a nawet Ameryki Południowej? Proponujemy skontaktować się nami – specjalistami Worksol Group. Fachowo zajmujemy się rekrutacją pracowników zagranicznych do Polski od 2009 roku.

W Worksol Group oferujemy różne formy współpracy – leasing pracowniczy, outsourcing pracowniczy, rekrutację jednorazową. Również zajmujemy się legalizacją pobytu pracowników, rozliczeniami podatkowymi, innymi licznymi formalnościami.

Kontakt:

Telefon: +48 606 401 731

Email: biuro@worksol.pl

Masz pytanie?