Ozdrowieńcy w Polsce będą mogli uzyskać zaświadczenia o statusie ozdrowieńca

Ozdrowieńcy w Polsce będą mogli uzyskać zaświadczenia o statusie ozdrowieńca

21 lutego 2022

Regulacje dotyczące statusu ozdrowieńca cały czas się zmieniają. Co mówią nowe przepisy?

Zmiany dla osób, które przeszły COVID-19

11 lutego pojawiła się oficjalna informacja, że ​​w Polsce będzie można uzyskać zaświadczenie o statusie ozdrowieńca. Umożliwi to ozdrowieńcom uzyskanie certyfikatu wewnętrznego, podobnego do tzw. certyfikatu covidowego.

Chory będzie mógł bezpłatnie wykonać szybki test antygenowy, który dostępny jest nawet w aptekach znajdujących się na liście certyfikowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Pozytywny wynik testu, czyli ten wskazujący na zachorowanie, zostanie odnotowany w systemie informatycznym Ministerstwa Zdrowia.

W ciągu 11 dni, a według niektórych informacji w ciągu 8 dni, informacje trafią do specjalnej bazy danych Ministerstwa Zdrowia. Na podstawie tych danych osoba będzie mogła uzyskać elektroniczny certyfikat, jednak będzie on ważny tylko w Polsce.

OSTRZEŻENIE! Zaświadczenie,  w przeciwieństwie do „standardowego” certyfikatu covidowego, NIE daje prawa do przekroczenia granicy. Standardowy certyfikat mogą uzyskać ozdrowieńcy, osoby zaszczepione lub osoby, które uzyskały negatywny wynik testu PCR w ciągu ostatnich 72 godzin.

Osoby posiadające zaświadczenie o statusie ozdrowieńca nie będą podlegały ograniczeniom, jakie istnieją w Polsce ze względu na epidemię.

Jesteś pracodawcą i potrzebujesz pomocy w znalezieniu pracowników z Azji, Wschodu lub Ameryki Południowej? Skontaktuj się z nami – specjalistami z Worksol Group. Fachowo zajmujemy się rekrutacją pracowników zagranicznych do Polski już od 2009 roku.

W Worksol Group oferujemy różne formy współpracy – leasing pracowniczy, outsourcing pracowniczy oraz rekrutację jednorazową. Zajmujemy się również legalizacją pobytu pracowników, rozliczeniami podatkowymi i innymi koniecznymi formalnościami, jakie wymagane są podczas zatrudnienia.

Kontakt:

Telefon: +48 606 401 731

Email: [email protected]

Masz pytanie?