Białoruś zamknęła granicę. Bilet w jedną stronę?
#Białoruś #Białoruska straż graniczna #Przejście graniczne

Białoruś zamknęła granicę. Bilet w jedną stronę?

3 listopada 2020

Białoruś zamknęła granicę z Polską. Co oznacza to dla polskich pracodawców zatrudniających obywateli Białorusi? Czy białoruscy pracownicy mogą nadal jechać do pracy w Polsce?

WORKSOL Group szukała odpowiedzi na pytania najbardziej interesujące polskich pracodawców jak i białoruskich pracowników. W szczególności, czy Białorusini mogą obecnie przyjeżdżać do Polski w ramach podjęcia pracy?

Odpowiedź brzmi: „TAK, mogą”. Jednak przekraczając białoruską granicę, służba graniczna ostrzega, że cudzoziemcy mogą wyjechać, jednak nie będą mogli wrócić – informuje białoruski portal tut.by

Rodzaj biletu w jedną stronę? Przynajmniej do czasu ponownego rozważenia decyzji przez władze białoruskie.

Przyczyną wszystkiego jest pandemia. Przynajmniej taka jest wersja strony białoruskiej. Aby uniemożliwić przywiezienie „zarazy” z Europy, obywatelom nie wolno na razie wjeżdżać na Białoruś.

Tłumaczą taką decyzje tym, że na Białorusi zachorowań jest stosunkowo niewiele w porównaniu do państw Unii Europejskiej, gdzie w każdym kraju codziennie występuje wiele nowych przypadków zakażeń.

Białoruś zamknęła też granicę z Ukrainą.

Jak Białorusini mogą wrócić do domu z Polski?


W tej chwili obywatele Białorusi mogą wrócić do swojego kraju samolotem. Oznacza to, że transport lotniczy działa w normalnym trybie. Jednak w tej chwili nie ma możliwości wjazdu na Białoruś transportem lądowym.

Obecnie tylko ciężarówki przewożące towary wjeżdżają i wyjeżdżają w obu kierunkach.

Co z wyjazdem na Białoruś dla Polaków?


Z dniem 29 października 2020 roku wjazd na Białoruś transportem lądowym został zawieszony. Informuje o tym Serwis Rzeczypospolitej Polskiej.

Decyzja o zawieszeniu łączności lądowej została podjęta jednostronnie przez stronę białoruską. Obywatele polscy, którzy nadal chcą się dostać na Białoruś, mogą to zrobić samolotem.

Autor: Sergii Budim

Masz pytanie?