Kto może pomóc w finansowaniu otwarcia firmy w Polsce ?

Kto może pomóc w finansowaniu otwarcia firmy w Polsce ?

17 sierpnia 2018

Rozpoczęcie biznesu jest niemożliwe, gdy nie masz pieniędzy. Jeżeli natomiast masz dobry pomysł na biznes, ale brakuje Ci pieniędzy – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie, bo możesz otworzyć swoją firmę i sam sobie organizować pracę, nie bojąc się braku pieniędzy. Kto może zatem pomóc w finansowaniu firmy w Polsce?

Ta informacja jest wartościowa głownie dla cudzoziemca. Jesteś cudzoziemcem i chcesz założyć firmę w Polsce. Zapewne jak większość ludzi masz – twoim zdaniem – świetny pomysł ale brakuje Ci na niego finansowania. Czy zatem jest jakieś wyjście z sytuacji ? Gdzie i jak mogę zdobyć środki finansowe na mój genialny pomysł ? Ten artykuł jest po to aby Ci w tym pomóc.

finansowanie firmy w Polsce

Nie będziemy rozważać ofert banków, ponieważ do banku najlepiej zwrócić się, gdy już masz działający biznes. Rozważmy zatem programy rządowe i programy Unii Europejskiej, które pomagają rozpocząć działalność gospodarczą.

 

Finansowanie firmy w Polsce. Wsparcie w starcie – program Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

Program uruchomiony w 2014 roku w całej Polsce w celu wsparcia i rozwoju nowych firm, a także tworzenia własnego miejsca pracy dla bezrobotnych. Możesz uzyskać pożyczkę maksymalnie w wysokości – 92 tysiące zł na 84 miesiące. W pierwszym roku można odroczyć płatności i zacząć płacić po dwunastym miesiącu. Na stronie znajduje się wygodny kalkulator, który wszystko policzy. W porównaniu z kredytem bankowym – to bardzo korzystne. Dla kogo ta pożyczka?

Jeśli nie posiadasz zatrudnienia i nie wykonujesz innej pracy zarobkowej oraz jesteś:
– studentem ostatniego roku studiów wyższych lub
– absolwentem szkoły lub uczelni wyższej do 4 lat od dnia ukończenia szkoły lub uzyskania tytułu zawodowego albo
– zarejestrowanym bezrobotnym

Finansowanie firmy w Polsce – pieniądze z Urzędu Pracy na utworzenie miejsca pracy

 

Najbardziej znany sposób finansowania firmy w Polsce. Urząd Pracy może przyznać około 21 tysięcy zł zarejestrowanym bezrobotnym na otwarcie własnego przedsiębiorstwa. Do tego finansowania trzeba pokazać gotowy biznes plan. Więcej informacji w najbliższym Urzędzie Pracy.

 

Finansowanie firmy w Polsce – Portal Funduszy Europejskich. Projekt Unii Europejskiej, bezpłatne finansowanie aż do 80%

 

Więcej szczegółów na ich stronie internetowej. Poniżej link z filmem szkoleniowym, jak korzystać z serwisu – link. W tym przypadku, można uzyskać bardzo duże fundusze, które mogą być bezzwrotne.

 

Finansowanie firmy w Polsce przez inwestorów

 

W Polsce jest wiele osób, które są gotowe zainwestować w dobre przedsiębiorstwo. Trzeba bardzo mocno wierzyć w swój projekt, chcieć go realizować, napisać dobry biznes plan. Radzimy również wtedy zwrócić się do osoby, która orientuje się w prawie autorskim, by chronić swój pomysł.

W tym samym czasie należy szukać inwestorów , publikować na Facebooku działania związane z biznesem, korzystać z bezpłatnych szkoleń w zakresie finansowania, prowadzenia działalności gospodarczej, uczestniczyć w różnych konferencjach, gdzie spotykają się specjaliści i właściciele biznesów. Warto również szukać w biznes-inkubatorach.

Oczywiście, istnieją też inne programy, które zajmują się finansowaniem firm w Polsce. Nie należy opierać się tylko na naszym artykule. Warto przeczytać informacje w innych źródłach. Jeśli będziesz szukać rozwiązania, zawsze je znajdziesz. Wierz w siebie i w swoje projekty. Mamy nadzieję, że w krótkim czasie otworzysz własną firmę i zwrócisz się do nas o pomoc w poszukiwaniu pracowników.

Powodzenia.

autor artykułu: Kto może pomóc w finansowaniu otwarcia firmy w Polsce ?

Oleksandr Kutianin

Masz pytanie?