Pomoc domowa z Filipin – dlaczego Filipinki są najbardziej poszukiwanymi sprzątaczkami na świecie?
#cudzoziemcy w Polsce #jak zatrudnić cudzoziemca #outsourcing pracowników #pracownicy WORKSOL #pracownicy z Filipin #rekrutacja pracowników

Pomoc domowa z Filipin – dlaczego Filipinki są najbardziej poszukiwanymi sprzątaczkami na świecie?

24 lutego 2021

Rynek pracy pomocy domowych pochodzących z krajów trzecich cechuje się bardzo dużą dynamiką. Również Polacy coraz częściej decydują się na zatrudnienie osoby, która zadba o ich dom. Istnieje przeświadczenie, że jest to oznaka statusu, jednak na gosposię decydują się z wielu powodów. Jedną z najbardziej pożądanych jest pomoc domowa z Filipin, ponieważ uważa się, że kobiety pochodzące z tego kraju są najlepszymi sprzątaczkami na świecie.

Zawód pomocy domowej coraz bardziej popularny

Coraz więcej Polaków zatrudnia pomoc domową. Gosposia pomaga w sprzątaniu i gotowaniu – jednym słowem wyręcza właścicieli w tych obowiązkach. Decyzja o zatrudnieniu pomocy domowej zapada z różnych powodów – jedni tłumaczą, że czas zaoszczędzony na sprzątaniu mogą spędzić wykonując swoje obowiązki zawodowe lub poświęcić czas rodzinie czy partnerowi. Inni, posiadając duże apartamenty, nie są w stanie sami „ogarnąć” tak dużych powierzchni. Powodów jest wiele, jednak każdy pokazuje, że zawód pomocy domowej coraz bardziej zyskuje na popularności, a wszelkie obawy czy zahamowania związane z zatrudnianiem gosposi odchodzą do lamusa.

Pomoc domowa z Filipin – zalety zatrudniania Filipińczyków

Filipiny to kraj znajdujący się w południowo-wschodniej części Azji, leżący na archipelagu Filipińskim na Oceanie Spokojnym. Jest to kraj ubogi, którego głównymi sektorami gospodarki są rolnictwo oraz przemysł. W zakresie rolnictwa największe znaczenie mają uprawy ryżu, orzechów kokosowych i kukurydzy. Produkcja zwierzęca to przede wszystkim hodowla trzody chlewnej i drobiu. W zakresie produkcji przemysłowej najważniejsze jest tam przetwórstwo rolno-spożywcze, produkcja tekstyliów i ubrań, przemysł elektroniczny i produkcja akcesoriów oraz części samochodowych.

Filipińczycy uważani są za wiecznie uśmiechniętych i pozytywnie nastawionych do życia. Są przyjaźni, bezkonfliktowi, bardzo pracowici, sumienni oraz lojalni. Cenią Polaków, uważając ich za majętnych i żyjących w dostatku, dlatego też chętnie wyjeżdżają do naszego kraju w celach zarobkowych. Dobrze czują się w Polsce, ponieważ jest to kraj bardzo podobny kulturowo do Filipin. Tam, tak samo jak u nas, dominującą religią jest katolicyzm. Nie istnieje również bariera językowa pomiędzy Polakami a Filipińczykami, ponieważ każdy mieszkaniec Filipin biegle włada angielskim, który jest w tym kraju językiem urzędowym.

Między innymi z wyżej wymienionych powodów pomoc domowa z Filipin, jak również zatrudnianie pracowników z tego kraju na innych stanowiskach, jest ostatnimi czasy tak bardzo popularne w Polsce.

Filipinki najbardziej poszukiwanymi sprzątaczkami na świecie

Młode kobiety z Filipin, gdzie poziom zamożności jest niezwykle niski, korzysta z możliwości pracy na obczyźnie. Stanowi to dla nich bardzo dobre źródło zarobku. Zatrudniane w Polsce Filipinki najczęściej zajmują się domem, przygotowywaniem posiłków, jak również opieką nad dziećmi.

Jak wszyscy pracownicy z Filipin, nie mają zbyt dużych wymagań, bardzo szybko przystosowują się do warunków panujących w Polsce, są bardzo pracowite oraz zaradne życiowo, pogodnie usposobione i bezkonfliktowe. Filipinki są kobietami bardzo ciepłymi i rodzinnymi. Jest to część filipińskiej kultury, która mówi o tym, że rodzina zawsze powinna być na pierwszym miejscu. Są spokojne, nie dążą do kłótni, są bardzo odpowiedzialne i ochoczo zajmują się domem. Wiele Filipinek posiada również zdobyte w swoim kraju wyższe wykształcenie.

Pomoc domowa z Filipin cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Bardzo często spotykana jest w Hongkongu, Singapurze, Dubaju, Stanach Zjednoczonych, Czechach, a od jakiegoś czasu również w Polsce.

Pomoc domowa z Filipin – jak zatrudnić?

Bardzo dużym plusem zatrudnienia Filipinki jest fakt, że zostanie ona w pracy na długo. Przemierzając prawie 10 tysięcy kilometrów w celu podjęcia zatrudnienia, nie tak łatwo ją porzuci czy zmieni. Wszystkie aspekty przemawiają za przyjęciem do pracy kobiety z Filipin jako gosposi. Jednak pod uwagę należy wziąć fakt, że procedura rekrutacji i zatrudnienia pracowników z Filipin jest dość skomplikowana. Bardzo ważna jest znajomość zasad ich sprowadzania, zaś podstawą ich legalnej pracy w Polsce jest znajomość filipińskiego prawa.

Agencja Pracy WORKSOL specjalizuje się w rekrutacji pracowników z Filipin. W przypadku wykazania chęci ich zatrudnienia najlepiej zwrócić się do profesjonalistów.

Poszukujesz pracowników z Azji? Napisz do nas na [email protected] wypełnij kwestionariusz lub zadzwoń już teraz +48 606 401 731 !

Masz pytanie?