Leasing pracowników (praca tymczasowa)

Leasing pracowników (wynajem pracowników) jest idealnym rozwiązaniem dla pracodawcy pragnącego szybko i tanio zatrudnić pracowników. Jest również bardzo elastyczną formą zatrudnienia. Dzięki temu możecie Państwo skutecznie reagować na pojawiający się w Waszej firmie wzrost lub spadek  popytu na pracę.

Leasing pracowników gwarantuje doskonałe kadry w waszej firmie i zero formalności związanych z zatrudnieniem pracowników. Wszelkie sprawy kadrowo-płacowe, Agencja Pracy bierze na siebie. Państwu pozostaje nadzorować i kierować personelem. Leasing pracowników to bardzo elastyczne rozwiązanie zatrudniania pracowników. Zaoszczędź czas i pieniądze.

 

Leasing pracowników w oparciu o ustawę o pracy tymczasowej

W ramach leasingu pracowniczego pracujemy w oparciu o ustawę o pracy tymczasowej. Ustawa reguluje zasady współpracy pomiędzy agencją pracy, pracodawcą użytkownikiem, a pracownikiem tymczasowym. Dobór odpowiedniej agencji w przypadku wynajmu personelu jest bardzo ważny, gdyż powierzamy niejednokrotnie bardzo duże pieniądze przeznaczone na wynagrodzenia.

Agencja Pracy WORKSOL posiada bardzo dobrą opinie jako pracodawca i pracownicy chętnie podejmują zatrudnienie przez naszą firmę. Również od naszych klientów korzystających z usługi leasingu pracowniczego oczekujemy terminowych płatności i godnego poszanowanie wynajmowanego personelu.

 

Leasing pracowników – zasady współpracy

  1. Agencja Pracy wyszukuje pracowników wg. kryteriów przekazanych przez klienta za pośrednictwem kwestionariusza pracodawcy.
  2. Agencja Pracy załatwia formalności związane z wizą , pobytem oraz legalnym zatrudnieniem obcokrajowców na terenie RP.
  3. Agencja Pracy jest pracodawcą dla pracownika tymczasowego – odpowiada za obsługę kadrowo-płacową.
  4. Agencja Pracy wypłaca wynagrodzenie pracownikowi tymczasowemu.
  5. Agencja Pracy odprowadza należne składki na ubezpieczanie społeczne, zdrowotne, zaliczkę na podatek dochodowy oraz PFRON za pracownika tymczasowego.
  6. Agencja Pracy wyszukuje, zakwaterowuje i opłaca mieszkanie pracownikom tymczasowym – opcjonalnie.
  7. Agencja Pracy wystawia fakturę VAT za usługi na rzecz Pracodawcy Użytkownika, która zawiera całkowite koszty zatrudnienia Pracowników Tymczasowych oraz marżę agencji.
single-image

* pracownicy za Agencji Pracy zatrudnieni są na umowę o pracę, chyba że rodzaj wykonywanych czynności pozwala na zatrudnienie na umowę zlecenie

Podstawa prawna:

  1. Ustawa o pracy tymczasowej z dnia 9 lipca 2003 roku
  2. Ustawa z dnia 7 kwietnia 2017 o zmianie ustawy o pracy tymczasowej

Chcesz skorzystać z usługi leasingu pracowników ? Pomożemy Państwu zaoszczędzić czas i pieniądza. 

Proszę napisać do naszych specjalistów:

msolecki@worksol.pl

Naciśnij, żeby przeczytać referencji od naszych stałych klientów. 

Masz pytanie?