Centrum spawalnicze Worksol – gwarancja jakości usług dla naszych klientów

Co wyróżnia Worksol spośród innych agencji? Przecież inni też dostarczają do firm spawaczy i monterów? Dbamy o Klienta i o to, jakich spawaczy do niego wyślemy. Zależy nam na długiej i korzystnej współpracy dla obu stron. Dlatego stworzyliśmy w Kępnie własne centrum spawalnicze gdzie sprawdzamy umiejętności naszych spawaczy zanim zostaną pracownikami naszych Klientów.

W naszym centrum spawalniczym mamy surową segregację. Wiadomo, że Worksol rekrutuje spawaczy z całego świata a doświadczenie każdej konkretnej osoby różni się od wielu czynników: kraju w którym pracował, branży w której spawał, osobistego doświadczenia itp. Również mamy różne wymagania klientów: ktoś wytwarza płoty i ozdoby ogrodnicze i ma jedne wymagania wobec kwalifikacji spawaczy, a inna firma produkuje podzespoły do tramwajów gdzie wyrób wymaga szczególnego sprawdzenia pod rentgenem, ponieważ wiąże się to w przyszłości z bezpieczeństwem ludzi. Dlatego robimy wstępną selekcje naszych spawaczy podczas której ktoś z nich pokazuje bardzo dobre wyniki, ktoś nadaje się wyłącznie do określonych prac spawalniczych, a ktoś niestety nie zdaje testu i nie będzie miał możliwości zatrudnienia u Klientów Worksol.

W naszym centrum spawalniczym sprawdzeni zostali setki ludzi. Wielu z nich dostało pracę u naszych Klientów i teraz cieszą się dużym zaufaniem pracodawcy. Pod kątem narodowości to Kolumbijczycy, Hindusi, FIlipińczycy, Ukraińcy, Uzbeccy, Nepalczycy, Wietnamczycy, Białorusini, Polacy, Indonezyjczycy oraz liczne przedstawiciele innych krajów – rekrutujemy spawaczy z całego świata, mamy kilka biur w kraju oraz 3 za granicą, a nasze wieloletnie doświadczenie (pracujemy od 2009 r.) pozwala dobierać skutecznych kandydatów.

Spawacze które trafiają do nas pracowali wcześniej w różnych branżach w tym m.in. przemysł naftowy Kolumbii i Wenezueli, pola wydobywcze ropy naftowej i gazu w Arabii Saudyjskiej, Emiratach Arabskich i Katarze, produkcja wagonów kolejowych i lokomotyw, produkcja podzespołów i części do farm wiatrowych, budownictwo i konstrukcje stalowe, stocznie w Indonezji i na Filipinach, przemysł ciężki w Indiach i wiele innych. Rekrutujemy najlepszych dla najlepszych! Jakość to jest to na czym stoimy kiedy oferujemy nasze usługi licznym partnerom.

Jak testujemy spawaczy?

Poznajcie Damiana Srokę. Na filmiku poniżej przeprowadza próbki dla naszych spawaczy z Indonezji. Jest zawodowym spawaczem z dużym doświadczeniem a od pewnego czasu zarządza Centrum Spawalniczym Worksol. To właśnie pod jego pilnym okiem zdają (lub nie zdają) testy w naszym centrum spawalniczym w Kępnie spawacze z całego świata. Wymagający i sprawiedliwy, ale jednocześnie uprzejmy i bezkompromisowy – taki właśnie jest Damian. To dopiero po jego sprawiedliwej decyzji na podstawie wyników próbek spawacz zostaje dopuszczony do dalszej rekrutacji w razie pozytywnego wyniku.

Próbki spawalnicze dla spawaczy z Indonezji w Centrum Spawalniczym Worksol 

(pozostała część artykułu pod materiałem wideo)

@fitriworksol Tahapan untuk bekerja sebagai Welder di Worksol Group Polandia: 1. Mengirimkan Photo / Video hasil Weldingan PMI 2. Departement Welding Worksol akan melakukan pengecheckan apakah bisa melanjutkan ke tahap selanjutnya 3. Test tahap 1 di Workshopnya Worksol jika video / photo hasil weldingannya di nyatakan bagus oleh departement welding 4. Jika Lulus tahap 1 bisa lanjut pembuatan WP yg memakan waktu 1 sd 3 bulan jadi harus bekerja di tempat sekarang kalian bekerja 5. Setelah WP jadi Recruiter dalam hal ini saya Fitri Worksol akan menginformasikan bahwa WP telah selesai, dan mengirimkan list actual job yg kita miliki 6. Test Tahap 2 di Pabrik jika telah menyepakati Offer dari Worksol 7. Bekerja jika lulus test tahap 2 (test di pabrik) #fitriwoksol #worksolgroup #fypシ #JobInPoland #poland🇵🇱 #indonseia🇮🇩 #PMI #TKI #europe #hungary #welder ♬ original sound – Fitri Worksol 🇵🇱🇮🇩

Porozmawialiśmy z Damianem, który udzielił podstawowe informacje o tym jak się odbywa egzamin.

– Damian, jaką metodą najczęściej sprawdzasz spawaczy?

– Zależy to od ich wcześniejszego doświadczenia i przyszłego miejsca pracy. Najczęściej jednak sprawdzamy spawaczy metodą łukową MIG/MAG (aut.: metodą łuku metalowego) lub metodą TIG (aut.: spawanie łukiem wolframowym).

– W jakich pozycjach kandydaci muszą spawać podczas egzaminu?

– Podstawowo to tak zwana PA – pozycja pozioma, czyli pozycja, w której spawacz wykonuje spawanie w poziomie, a materiał spawany znajduje się pod spawaczem oraz PB – pozycja pionowa. W tej pozycji spawacz wykonuje spawanie na pionowym elemencie, gdzie topniki kierują się w dół. Może to być spawanie wzdłużne lub pionowe w górę, w zależności od kierunku przemieszczania się topnika. Sprawdzamy też w pozycji PC.

– Co to za pozycja?

– PC, czyli pozycja pochyła. Jest to pozycja pośrednia między poziomą a pionową, w której spawanie odbywa się pod kątem. Razem z PA i PB tworzą tak zwaną podstawową pozycję spawalniczą, która obejmuje poziomą, pionową i pochyłą pozycję. Podsumowując, mogę powiedzieć, że raczej testujemy naszych spawaczy w tej podstawowej pozycji.

– Dzięki za szczegóły Damian. A jeśli chodzi o materiały które spawają, możesz powiedzieć coś więcej?

– Jasne. Zacznijmy od materiałów podstawowych, czyli materiałów, które mają być ze sobą połączone. Najczęściej stosujemy stal. W zależności od wymagań projektowych naszych Klientów i zastosowań mogą to być inne metale – sprawdzamy spawaczy na potrzeby Klientów. W spawaniu metodą MIG/MAG oraz TIG stosujemy różne rodzaje drutów spawalniczych w zależności od rodzaju materiału, który ma być połączony – w tym druty stalowe, aluminiowe, miedziane. Ogólnie podczas wykonywania próbek spawalniczych stosujemy materiały spawalnicze które są powszechnie stosowane w Polsce w rzeczywistych aplikacjach przemysłowych, zarówno w produkcji konstrukcji metalowych, jak i w przemyśle motoryzacyjnym czy budowlanym.

Protokół oceny spawania

W centrum spawalniczym Worksol ocena spawacza odbywa się wg. protokołu. Przykład takiego protokołu można zobaczyć na zdjęciu poniżej. Ta są realne wyniki jednego ze spawaczy.

Jak widać, ocena w każdym przypadku odbywa się według wielu parametrów. Poniżej jeszcze jedno zdjęcie protokołu.

 

Oto rezultaty próbek niektórych spawaczy z naszego Centrum Spawalniczego

Poniżej inne nagrania wideo próbek spawalniczych przeprowadzonych w Worksol

Test spawacza z krajów byłego Związku

Test spawacza z Bangladesh

Test spawacza z Indii

Spawacze z Kolumbii szczególnie preferowani na polskim rynku

Mają na tyle dobrą kwalifikację że są najbardziej porządanymi spawaczami w Polsce spośród obcokrajowców. Kolumbia ma rozwinięty przemysł naftowy i inne sektory ciężkiej inżynierii, które wymagają wysoko wykwalifikowanych spawaczy. Właśnie takich specjalistów zapraszamy do Polski i tacy spawacze pracują dla naszych klientów.

W lutym 2024 r. otworzyliśmy własne biuro w Kolumbii i mamy tam również centrum spawalnicze, w którym testujemy spawaczy na miejscu.

Jak widać, w Worksol odpowiedzialnie podchodzimy do każdego zadania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, od 2009 roku zatrudniamy najlepszych dla najlepszych. Spełniając wymagania naszych klientów, rozumiemy, że jakość jest najważniejsza. Jeśli chodzi o rekrutację spawaczy, to w tej branży kwalifikacje i doświadczenie są jeszcze ważniejsze jak w innych. Mając własne centrum spawalnicze możemy sprostać wysokim wymaganiom naszych klientów. Właśnie dlatego powstał centrum spawalniczy, w którym testowani są spawacze z całego świata. Chcesz znaleźć wysokiej jakości spawaczy dla swojej firmy? Zapraszamy do kontaktu z Worksol!

Masz pytanie?